Manto namai

“Linksminkimės! Gyvenimas greit baigsis, ir po to niekas mums neatlygins už tai – nesvarbu, ar mes buvom linksmi, ar liūdni.” Erich Maria Remarque. Mylėk savo artimą.

Užduotis: gyvenamojo namo svetainės ir virtuvės erdvės interjero sprendimai, baldų projektavimas ir gamyba.

Kliento charakterį puikiai iliustruoja ši Erich Maria Remarque frazė. Tikrai, kam kankintis ir apsikrauti, jei gali pažiūrėti į dalykus paprastai su lengvumu. Kažkas įsirenginėja namus lyg tai būtų vienintelė pasaulyje tvirtovė, kur kiekvienas sprendimas pergalvojamas šimtus kartų, o kiti atsipalaiduoja ir pasiduoda improvizacijai. Būtent toks ir buvo šis klientas – norintis visko daug vienu metu, nebijantis eksperimentuoti, ryškus ir ambicingas.

Virtuvės erdvėje esantys du langai užduoda atitinkamą planinę struktūrą, kur pagrindinis virtuvės baldas įsitaiso tarp langų, o jį papildo virtuvės sala su papildoma pasidėjimo ir prisėdimo vieta, bei “ūkinė” aukšta spinta. Visus šiuos virtuvės elementus susiejome metalizuota aukso spalvos medžiaga, kuri paliečia ir kitus erdvės elementus – tv baldą, sienų dekoro elementus. Planujojant virtuvės erdvę pavyko įgyvendinti “aukso kelią” ( šaldytuvas-plautuvė-kaitlentė). Baldai suprojektuoti taip, kad būtų pakankamai vietos pasidėjimui ir virtuvė taptų ne tik puošmena, bet ir atitiktų kliento praktinius poreikius.

Medžiagų derinys parinktas neatsitiktinai. Projekto ėmėmės, kai jau buvo parinkta grindų danga. Pilki tonai uždavė gan šaltą atmosferą, todėl mūsų tikslas buvo juos sušildyti natūralios faneruotės švelnumu ir natūralaus akmens raštais. Pilką spalvą atliepė dažyto, frezuoto  MDF paviršiai. Šis medžiagų dialogas atsikartoja skirtingomisn proporcijomis visoje erdvėje, taip kuriant išraiškingą balansą.