Baltoji vonios keramika. Kaip išsirinkti?

 

„Blank Page“ mokymų akademijos nemokamų edukacinių seminarų – mokymų tikslas yra kilstelėti interjero dizainą ir namų įsirengimo procesus į aukštesnį lygį. Kam to reikia? Kad atsirastų dialogas tarp specialistų ir užsakovų, visos pusės galėtų susišnekėti ta pačia kalba. Kad atsirastų daugiau objektyvumo renkantis sprendimus, geriausius savo srities specialistus, ekspertus, kurių patirtys gali apsaugoti nuo nenumatytų klaidų. Tik savo informacinių partnerių dėka galime, skleisti žinią apie savo projektą ir pasiekti platesnę auditoriją. Tad prie mūsų projekto informacinių partnerių yra prisijungę: e-interjeras.lt, CityNow, Delfi Būstas.

Inžinerinių vonios kambario sistemų pasirinkimas, labai svarbus žingsnis, tačiau šiuo pasirinkimu procesas tik prasideda. Toliau jis tęsiasi su baltosios vonios keramikos pasirinkimais. Laurynas Kovalčikas  prekės ženklų Villeroy&Boch ir Gustavsberg atstovas Lietuvoje pasakoja, kad baltosios keramikos pasirinkimas pradedamas pirmiausiai nuo poreikio išsiaiškinimo. O tai padaryti padės šie svarbūs aspektai: 

 • Vietos analizė vonios kambario patalpa ir jos dydžio įvertinimas. Konfigūracijos būna skirtingos, tad ne visuomet galime sutalpinti viską, ko norisi, o kartais ne visko ir reikia, tad būtina įsivertinti, kiek turime erdvės ir kaip norimi elementai joje telpa, kiek vietos užima.
 • Prietaisai – kokio tipo prietaisai atsiras, klozetas pastatomas ar pakabinamas, praustuvas pastatomas ar įmontuojamas į baldą. Kokie prietaisai atsiranda greta ir koks jų santykis.
 • Aksesuarai. Verta apskaičiuoti ar jiems tikrai užteks vietos ir nuspręsti, kokie papildomi aksesuarai bus reikalingi.

 

Kas yra keramika ir kaip pasirinkti teisingai.

Keramika – molis, dengtas glazūra. Skirtingi jo gaminimo procesai duoda skirtingą rezultatą. Lemiamą rezultatą duoda glazūros storis, krosnies, kurioje kaitinama keramika, ilgis, temperatūrų svyravimai. Ilgalaikėje perspektyvoje žemesnės kokybės keramika, gali parodyti, kokia ne kokybės kaina.

Nekokybiškos keramikos galimos rizikos –  suskilinėjimai, netolygūs nešvarumų susikaupimai.  Vertėtų atkreipti dėmesį į gamintojo patirtį ir naujausių technologijų panaudojimą, siekiant išsirinkti kokybišką sprendimą. Ieškantiems kokybiškos ir lengvai prižiūrimos keramikos sprendimų, Laurynas Kovalčikas pataria rinktis Ceramic Plus padengimą. Šis keramikos padengimas pasižymi nešvarumų atstumimu nuo paviršiaus ir lengva keramikos priežiūra.

„Villeroy&Boch“ nuotr.

Villeroy&Boch specialistas dalinasi savo patirtimi su kokiais klausimais dažniausiai tenka susidurti padedant klientams ar interjero dizaineriams atlikti teisingiausius pasirinkimus:

Kaip teisingai išsirinkti vonią?

Pirmiausia reiktų išsigryninti, kur vonia stovės, kiek jai turime erdvės ir pagal tai pasirinkti vonios tipą. Vonios tipai yra galimi:

 • Laisvai pastatoma vonia – geriausiai atsiskleidžia kai suteikiame jai erdvės, taigi labiau tinka didesniems vonios kambariams.
 • Įmontuojama vonia puikiai tinka mažesnėms erdvėms, gali būti ne tik akcentuojama, bet ir priešingai, suniveliuojama erdvėje.
 • Vonia, glaudžiama viena kraštine prie sienos – tai universalus sprendimas, kurį dažniausiai diktuoja bendras erdvės dizainas.
„Villeroy&Boch“ nuotr.

 

Kokia vonią pasirinkti. Pagamintą iš Quaryl  ar akrilo medžiagos?

Siekiant išsirinkti ilgalaikį vonios sprendimą labai svarbu pasirinkti savo poreikius atitinkančią medžiagą iš ko bus pagamintas vonios indas.  Vonią galima rinktis pagamintą iš:

 • Akrilas yra minkštesnė medžiaga, kuri leidžia išgauti užapvalintas formas, tačiau netinkamai prižiūrint gali pasibraižyti.
 • Quaryl medžiaga tinkama išgauti vientisumui. Medžiaga yra tvirta, atspari aplinkos poveikiui, galima išgauti itin aštrias ir tikslias formas. Galima išgauti labai tikslius matmenis su labai minimaliais nuokrypiais. Projektuojant įmontuojamą vonią tikslūs matmenys yra labai Šios medžiagos privalumas, kad yra galimybė turėti vandens pripildymo per vožtuvą funkciją.
„Villeroy&Boch“ nuotr.

Dažnai pasitaikančios klaidos renkantis baltą keramiką:

 • Vonios dydžio pasirinkimas. Laurynas Kovalčikas atkreipia dėmesį, kad dažniausiai visiems norisi didelės vonios, tačiau jeigu kliento ūgis žemas, jam nebus patogu tokiu daiktu naudotis. SVARBU! Jei yra galimybė prieš perkant vonią būtina pasimatuoti t.y. įlipti, atsigulti vonios inde ir taip pasitikrint ar ergonomiškas ir patogus modelis, ar siekiate pirštais vonios galą.
 • Netinkamas praustuvo kampas arba aukštis. Būtina statyti praustuvą ir maišytuvą tokiu santykiu, kurį nurodo gamintojas. Prieš perkant praustuvą, išsianalizuokite pasirinkto maišytuvo brėžinius ir įsivertinkite ar vanduo bėgs tinkama kryptimi ir atstumais.
 • Dizaino klaida, kai potinkinis rėmas ekonominės klasės, o keramika parenkama prabangi. Tad labai svarbu atsakingai rinktis “juodąją santechniką” y. nematomą dalį ir išlaikyti balansą tarp matomų ir nematomų vonios kambario elementų.

 

Vonios kambario keramikos naujienos ir tendencijos.

Specialistas pristato, kad ateityje keramikos pasirinkime vyraus pagrindinės tendencijos – technologijos, tvarumas, taupumas ir gamtos tausojimas.

Vienas iš tendencijas atitinkančių sprendimų –  beapvadiniai unitazai. Sprendimas,  padedantis lengvai ir greitai valyti, bei išlaikyti WC higienišką, mažinti vandens sąnaudas.  Twistflush  nuplovimo technologija suformuos sūkurį, kuris leidžia mažesnėmis vandens sąnaudom pasiekti efektyvesnį rezultatą. Ši nauja technologija  – padės sukurti didelę nuplovimo jėgą, bet išvengti taškymosi.

„Villeroy&Boch“ nuotr.

Keramikos dizaino tendencijos, pasak Lauryno, rodo, jog spalvos vonios kambaryje įsigalėję, o nustebinti galima ne tik ryškiomis spalvomis, bet ir matiniais praustuvų paviršiais. Prisibijantiems spalvų dėl jų priežiūros, specialistas rekomenduoja rinktis spalvotą praustuvo išorinę dalį ir baltos spalvos vidų. Svarbu nebijoti eksperimentuoti.

„Villeroy&Boch“ nuotr.

Seminarą apie „Vonios Erdvę“ galite peržiūrėti nuotolinėje Blank Page interjero dizaino mokymų platformoje.