Vonios inžinerijos sprendimai.

 

„Blank Page“ mokymų akademijos nemokamų edukacinių seminarų – mokymų tikslas yra kilstelėti interjero dizainą ir namų įsirengimo procesus į aukštesnį lygį. Kam to reikia? Kad atsirastų dialogas tarp specialistų ir užsakovų, visos pusės galėtų susišnekėti ta pačia kalba. Kad atsirastų daugiau objektyvumo renkantis sprendimus, geriausius savo srities specialistus, ekspertus, kurių patirtys gali apsaugoti nuo nenumatytų klaidų. Tik savo informacinių partnerių dėka galime, skleisti žinią apie savo projektą ir pasiekti platesnę auditoriją. Tad prie mūsų projekto informacinių partnerių yra prisijungę: e-interjeras.lt, CityNow, Delfi Būstas.

Regimantas Mikučionis, TECE Baltikum komercijos direktorius, pasakodamas apie vonios inžinerines sistemas pabrėžė, kad vonios inžinerija nėra labai sudėtingas uždavinys, jeigu jos įrengimo procesai atliekami nuosekliai ir atsakingai.

Naujų technologijų dėka inžinerinė įranga leidžia laisvai planuoti  vonios kambario erdves, nėra būtina visų prietaisų statyti prie jau esamų keturių sienų. Interjero kūrėjams atsiveria daugiau laisvės improvizuoti.  Inovatyvūs gamintojai siūlo modulinius sprendimus, paprastai surenkamas ir vėliau apdaila uždengiamas lengvų konstrukcijų sienas ir pertvaras,  leidžiančias nebesirišti prie perimetro.  Net entuziastingi naujakuriai gali patys imtis savo būsto įrengimo darbų! R. Mikučionis išskyrė svarbiausius dalykus, kurie padės į vonios inžineriją pažvelgti paprasčiau. Štai į ką jis siūlė atkreipti dėmesį:

Integruojami, potinkiniai rėmų moduliai

Klaidinga manyti, kad visi integruojami potinkiniai moduliai yra sukurti  pagal vieną standartą. Jų yra įvairių,  ne tik skirtingos paskirties,  gylio, bet ir aukščio.  Vienas naujausių – 75 cm aukščio WC rėmas, sukurtas tam, kad praustuvą ir unitazą būtų galima montuoti prie tos pačios sienos, išlaikant tą patį spintelės aukštį.  Šis sprendimas padeda taupyti vietą  ir atrodo estetiškai, nes išvengiama skirtingo aukščio horizontalių paviršių.

Kitas, ypač plonas 8 cm  potinkinis rėmas su bakeliu taip pat užims nedaug vietos, jis gerai tiks nedideliame vonios kambaryje.

„TECE Baltikum“ nuotr.

 

SVARBU! Nuo rėmo parinkimo priklauso mygtukų asortimentas

Skirtingų gamintojų potinkiniai  WC moduliai ir vandens nuleidimo plokštelės dera tik tarpusavyje, vieno gamintojo ribose. Kai kas  netgi gamina serijomis – atitinkamos serijos potinkinis modulis dera tik su tos pačios serijos plokštele. Taigi apie vandens nuleidimo plokštelę, kad ir kaip būtų keista, reikia pradėti galvoti labai ankstyvoje projektavimo stadijoje, kai pasirenkamas pakabinamo unitazo rėmas. Kitu atveju gali tekti rinktis ne tai, ko norite, o tai, kas Jums tinka pagal jau sumontuotą potinkinę sistemą. TECE plokštelių asortimentas – apie 300 skirtingų dizainų. Kiekviena jų tinka bet kuriam šio gamintojo potinkiniam WC moduliui.

 

Vandens nuleidimo plokštelės vaizdas plytelių siūlių atžvilgiu

Dažnai iš anksto neapgalvojama vieta, kaip atrodys ir kurioje tiksliai vietoje apdailos plytelių siūlių atžvilgiu atsidurs vandens nuleidimo plokštelė. Suklijavę plyteles pamatysite, kad plokštelei reikalinga konkreti vieta, o ji jau bus nulemta: prie sienoje paslėpto bakelio. Gerai tai, kad moduliai gaminami su teleskopinėmis kojelėms, jų pagalba galima šiek tiek reguliuoti plokštelės poziciją ir vėlesniuose etapuose. Svarbu žinoti, kad galima keisti bakelio pozicionavimą rėmo ribose, t.y. mes galime reguliuoti jį aukštyn, žemyn. Tačiau geriausia yra nusimatyti galutinį vaizdą iš anksto ir atitinkamai norimoje vietoje statyti pakabinamo unitazo rėmą su visais jo priedais.

„TECE Baltikum“ nuotr.

 

Dušo latakai estetikos mylėtojams.

Šiandieninių sprendimų pagalba dušo erdvė neprivalo būti atskirta atskiru dušo padu. Ją galima laisvai kurti bendroje grindų plokštumoje, tokiu atveju būtina suformuoti nuolydį dušo zonos grindyse ir nuolydžio pabaigoje montuoti grindinį dušo lataką. TECE Baltikum atstovas primena, kad prieš atvedant vamzdžius ir pasirenkant sifoną latakui, turime žinoti, kokio galingumo bus dušo galva. Galime nežinoti formos ar spalvos, bet privalome žinoti jos vandens debitą t.y kiek litrų per minutę dušo galva išpils vandens, nes sifonas turi spėti vandenį surinkti. Jei šie elementai nesuderinti ir išbėgančio vandens kiekis per didelis sifono pajėgumams, rizikuojame maudydamiesi duše, stovėti baloje. Jei dušo galva išpila ypač daug vandens,  kartais net standartinio diametro vamzdžio nepakanka. Per mažo pralaidumo sifono problema sprendžiama tik ardant grindis ir keičiant jį pralaidesniu. Arba teks pasitenkinti tokia dušo galva, kuri būtų tinkama sumontuotam sifonui, o ne tokia, kokios norisi.

Taigi išvada vėl ta pati – kuo ankstesniuose projekto etapuose reikėtų pradėti galvoti apie savo norus.

„TECE Baltikum“ nuotr.

 

Meistras žino geriau. Ar teisinga taip manyti?

Dažnai įrenginėjamose naujuose objektuose meistrų žodis tampa svarbesnis negu kliento ar dizainerio norai ir poreikiai. Ar tikrai visada meistras žino geriau? R. Mikučionis siūlė įvertinti,  ar meistro nuomonė ir pozicija pagrįsta plačiu žinių bagažu, ar jis aiškiai argumentuoja, ar tiesiog perša savo variantą, nes jis yra vienintelis, kurį moka. Apskritai renkantis meistrą verta pasidomėti jo kvalifikacija, ar jis yra tas, kuris nuolat tobulėja, seka naujienas ir geba jas pritaikyti. Meistrystėje visuomet yra kur tobulėti. Pasak TECE atstovo, įrengiant inžinerinius tinklus meistro darbas yra labai svarbus, todėl jis patarė ieškoti tokio, kuris ne neigia galimybes, bet ieško sprendimo, tinkamų medžiagų, naujų, pažangesnių technologijų. Ar jums pavyko rasti, suprasite pagal meistro reakciją į Jūsų išsakytus poreikius.

„TECE Baltikum“ nuotr.

 

Patys gamintojai yra suinteresuoti kelti meistrų kvalifikaciją, dalintis žiniomis su profesionalais. TECE Baltikum kompanija tam yra sukūrusi profesionalų bendruomenei skirtą platformą TECEpro, kur galima mokytis, tobulėti ir gauti visas naujausias žinias apie produktus ir jų montavimą.

Patarimai. Svarbiausiu patarimu R. Mikučionis dalinosi pusiau rimtai, pusiau juokais: – visada patikrinkite ar su produktų dėžėmis neišmetėte smulkių detalių. Atliekant montavimo darbus pamestos dalys yra viena dažniausiai pasitaikančių problemų!

Dar vienas svarbus patarimas – nebijokite klausti ir aiškintis su produktų specialistais apie tai, ko nežinote ar  dėl ko nesate tikri. Produktų gamintojai turi savo  atstovybes, kuriose galite konsultuotis ir taip sumažinti riziką prisidaryti klaidų. Statybų klaidos būna labai brangios.  TECE turi TECE Akademiją Vilniuje, atstovybes Kaune ir Klaipėdoje, kur galima gyvai apžiūrėti  bemaž visą gamyklinę produkciją. Rinktis gyvai visada lengviau, nei iš katalogo. Be to, ten dirba ekspertai, kurie mielai paaiškins ir patars.

Seminarą apie „Vonios Erdvę“ galite peržiūrėti nuotolinėje Blank Page interjero dizaino mokymų platformoje.