Individualių šviestuvų kūryba.

 

„Blank Page“ mokymų akademijos nemokamų edukacinių seminarų – mokymų tikslas yra kilstelėti interjero dizainą ir namų įsirengimo procesus į aukštesnį lygį. Kam to reikia? Kad atsirastų dialogas tarp specialistų ir užsakovų, visos pusės galėtų susišnekėti ta pačia kalba. Kad atsirastų daugiau objektyvumo renkantis sprendimus, geriausius savo srities specialistus, ekspertus, kurių patirtys gali apsaugoti nuo nenumatytų klaidų. Tik savo informacinių partnerių dėka galime, skleisti žinią apie savo projektą ir pasiekti platesnę auditoriją. Tad prie mūsų projekto informacinių partnerių yra prisijungę: e-interjeras.lt, CityNow, Delfi Būstas.

Šviestuvai bene daugiausiai diskusijų kelianti tema namų įrengimo procesuose. Pasirinkimas lyg ir platus, tačiau, kai reikia pasirinkti, turim įvertinti labai daug charakteristikų ir kartais prieinamą išvados, kad tai, ką gali pasiūlyti rinka, ne visai atitinka konkrečios situacijos diktuojamus poreikius. Tokiu atveju sprendimu tampa individualaus šviestuvo gamyba.

Būtent šį iššūkį kas kartą imasi spręsti PLEIADES komanda, gaminanti rankų darbo, individualaus dizaino šviestuvus. Šio prekinio ženklo įkūrėja Justė Kolevaitytė-Radzevičė dalinasi savo mintimis apie kūrybos procesą ir patarimais, kaip padaryti, kad tiek klientui, tiek ir kūrėjui, jis būtų kuo sklandesnis.

Kūrėja dalinasi, jog individualaus gaminio kūryboje galioja pagrindinė taisyklė ir stipriausia tendencija – individualumas. Tai, kas madinga ar tendencinga, visada gali rasti nusipirkti jau pagamintą, o jeigu prieinama išvados, kad reikalingas išskirtinis, unikalus daiktas, tuomet jo raiška turėtų remtis į individualumą – asmenybės charakteringus bruožus, norimus pasiekti pojūčius,  erdvės koncepciją. Rezultatas – sukurtas objektas Tau ir apie Tave.

Kaip žinoti, kad Jums reikalingas individualus šviestuvas? Galimi keli variantai:

  • Nerandate tinkamo dydžio, spalvos, medžiagų šviestuvo iš to, ką siūlo rinka;
  • Nerandate tinkamos estetinės išraiškos, stilistikos šviestuvo rinkos pasiūloje;
  • Norite turėti išskirtinį ir unikalų gaminį, pritaikytą būtent Jūsų erdvei.

Netinkamas motyvas rinktis individualaus šviestuvo gamybą:

  • Manymas, kad pasigaminsite per brangaus originalo kopiją, pigiau.
PLEIADES šviestuvas
PLEIADES šviestuvas

 

Kada reikėtų kreiptis į  kūrėjus dėl individualaus šviestuvo gamybos?

Šviestuvo kūryba, tai ne tik idėja ir jos atlikimas, bet ir techninis įgyvendinimas. Reikia įsivertinti, kad individualiai kuriami šviestuvai, gali būti skirtingų techninių charakteristikų. Jeigu Jūsų šviestuvas bus sunkus, jam tvirtinti bus reikalingi sutvirtinimai, kuriuos reikia paruošti dar statybų stadijoje. Taip pat ankstyvose stadijose reikia įsivertinti, kiek  ir kokių laidų reikės šviestuvui, kur pasislėps maitinimo šaltiniai ir t.t. Tad teisingas atsakymas būtų, jog niekada nebūna per anksti, gali būti tik per vėlu. Taigi kai tik pagalvojate, kad individualaus dizaino šviestuvas galėtų būti tinkamas sprendimas Jums, iš karto galite susisiekti su specialistais, kurie įvertins situaciją ir padės išvengti klaidų.

Kreipimasis ankstyvoje stadijoje padeda suvaldyti lūkesčius. Kuo anksčiau kreipiatės su savo poreikiu, tuo labiau realybę atitinkančius gaminio vaizdus galima įsikelti į erdvės vizualizacijas ir taip pritaikyti gaminį konkrečiai vietai, atsižvelgiant į jos parametrus.

Taigi, nors gamybos procesas gali trukti 2-3 mėnesius, kreiptis ir pradėti pokalbį su kūrėjais galite kai tik gimsta idėja, kad norėtumėte turėti individualaus dizaino šviestuvą savo namuose.

 

Kūrybinis momentas
Kūrybinis momentas

 

Biudžeto įsivertinimas.

Individualus, rankų darbo gaminys, visuomet kainuos brangiau negu standartizuoti, serijiniai šviestuvų modeliai. Taigi unikaliam gaminiui reikėtų nusimatyti biudžetą, kurį galėsite skirti ir jį atsidėti, kad kitos įrengimo dalys nejučiomis neišeikvotų būtent šiam tikslui numatytos sumos.

Drabužių salonas Sofistiq
Drabužių salonas Sofistiq
Kaip žinoti, ko noriu?

PLEIADES įkūrėja pataria , jog pradėti reikėtų ne nuo patinkančių konkrečių šviestuvų paieškos, o nuo stabtelėjimo ir susimąstymo, kas aš esu, kuo domiuosi, kas mane džiugina? Kaip jaučiuosi skirtingose erdvėse?

Tam galite pasitelkti paprastą pratimą. Atsisėskite patogiai, užsimerkite ir prisiminkite pavyzdžiui savo paskutinę kelionę: kur buvote? Ką matėte? Kokie ryškiausi prisiminimai iškyla? Galbūt kažkas itin patiko ir  įstrigo atmintyje: vaizdas, garsas,  medžiaga, spalvos? Įsivaizduokit ir pagalvokit, kaip tai galėtų atsispindėti unikalaus dizaino šviestuvo elementuose, medžiagose, šviesos sklidime. O gal Jūsų prisiminimas visai ne kelionė, o miela širdžiai vieta ar pojūtis. Tai reikėtų perteikti kūrėjams, kurie visa tai gali atspindėti skirtingomis medžiagomis, kuriant šviestuvą.

Įkvėpimo šaltiniu gali tapti ir medžiagos karoliukai, perlai, kristalai, grandinėlės, stiklas, akrilo stiklas, virvės, džiutas ir dar begalė skirtingų medžiagų. Svarbu suprasti, kad kuriant individualiai, reikia svajoti drąsiai ir tas svajones išsakyti kūrėjams, kurių rankose net visai nedekoratyvios medžiagos, kaip pavyzdžiui dviračio grandinės, gali tapti  šviestuvo dalimi.

 

Vakarienės namai Pach Mama
Vakarienės namai Pach Mama
Projekto derinimas. Ką reikia žinoti ir kokie namų darbai laukia?
  • Aprašyti savo viziją, svajones, idėjas;
  • Jeigu turite pasirinkę pavyzdžių, inspiracijų, pateikti jų nuotraukas;
  • Jeigu turite, vizualizacijas arba 3D modelis;
  • Realios vietos nuotraukos;
  • Terminai;
  • Biudžetas;

Kūrybos stadijoje labai svarbi dalis yra diskusija ir dialogas tarp kliento bei kūrėjo. Bendraujant, išsiaiškinami tikslesni norai ir lūkesčiai, apsikeičiama idėjomis ir tokiu būdu, stabilizuojant abiejų pusių požiūrius ir poreikius, judama prie galutinio varianto.  Pastarasis individualioje kūryboje visuomet šiek tiek staigmena, nes kartais korekcijos vyksta paties proceso eigoje ir tik tuo metu gali pamatyti aspektus, kurie negali būti numatomi eskizų stadijoje. Tačiau būtent todėl specialistė visuomet stengiasi į kūrybos procesą įtraukti ir klientą – kviestis apžiūrėti kuriamo šviestuvo, ar bent pasidalinti proceso nuotraukomis.

PLEIADES šviestuvas
PLEIADES šviestuvas
Gamybos procesas.

Pasitvirtinus eskizus ir pradinę viziją, užsakomos medžiagos ir visos reikalingos komplektuojančios dalys. Kai viskas atvyksta, prasideda šviestuvo gamyba. Dinamiškas procesas, kurio metu stebima ar pirminiai sprendimai tikrai garantuos geriausią galutinį rezultatą, jei reikia daromi patobulinimai. Svarbu suprasti, kad gamybos procesas nesibaigia su paskutinėmis detalėmis, atsirandančiomis ant šviestuvo, pristatymas ir kabinimo procesas taip pat yra labai svarbi dalis. Tik kūrėjas pažįsta gaminį iki smulkiausių  detalių ir gali pasakyti, kokiu būdu geriausia jį kabinti. Taigi optimaliausi rezultatai tada, kai pristatymo ir kabinimo procese dalyvauja patys kūrėjai.

 

Individualaus šviestuvo priežiūra.

Dažnai pasitaikantis klausimas, tad kaip prižiūrėti šviestuvą pagamintą iš skirtingų ir nestandartinių medžiagų. Kūrėja rekomenduoja šviestuvą karts nuo karto pavalyti švelniai dulkių šluotele, retu atveju, atliekant namų generalinę tvarką – drėgnu skudurėliu. O jeigu nutiktu taip, kad pabirtu karoliukai ar nutrūktu grandinėlės, kūrėjos mielai pakeis ir sutvarkys gaminį. Tad toks šviestuvas reikalauja šiek tiek priežiūros darbų, bet tikrai grožis ir individualumas kūrinio, atperka visas pastangas.

Taigi, svajokite drąsiai, nes net šviestuvas gali tapti Jūsų asmenybės atspindžiu ir tikra namų žvaigžde.