Šviesos įtaką žmogui.

 

„Blank Page“ mokymų akademijos nemokamų edukacinių seminarų – mokymų tikslas yra kilstelėti interjero dizainą ir namų įsirengimo procesus į aukštesnį lygį. Kam to reikia? Kad atsirastų dialogas tarp specialistų ir užsakovų, visos pusės galėtų susišnekėti ta pačia kalba. Kad atsirastų daugiau objektyvumo renkantis sprendimus, geriausius savo srities specialistus, ekspertus, kurių patirtys gali apsaugoti nuo nenumatytų klaidų. Tik savo informacinių partnerių dėka galime, skleisti žinią apie savo projektą ir pasiekti platesnę auditoriją. Tad prie mūsų projekto informacinių partnerių yra prisijungę: e-interjeras.lt, CityNow, Delfi Būstas.

 

Šviesa nėra tik funkcija.

Dažnai galvodami apie šviesą, su primityviname ją iki jungtuko paspaudimo. Tačiau šviesa yra ne tik funkcija, tai daug daugiau. Šviesą ir jos istorijas nagrinėjantys, lietuvių šviestuvų kūrėjai ir gamintojai Linas Ambrasūnas ir Rūta Ambrasūnienė, atstovaujantys prekiniam ženklui EtnoDesign dalinasi savo pastebėjimais apie tai, kokią reikšmingą įtaką žmogui ir jo būsenoms gali turėti šviesa.

Kiekvienas šviestuvas gali būti atskira istorija, atskiro žmogaus skaitoma būtent per jo individualias jusles. Šviestuvas pasakoja istoriją, o istorija kuriama santykyje su žmogumi. Naujoji šviestuvo prasmė prasideda nuo medžiagiškumo. Medienos panaudojimas šviestuvų gamyboje leidžia priartinti gamtą prie savo namų. Natūralių medžiagų grįžimas į interjerus tai organiškas procesas, dažniausiai pasirenkamas norint sukurti terapinį gamtos pojūtį namų erdvėje.

Etnodizaino šviestuvai
Etnodizaino šviestuvai

 

Šviestuvų kūryba.

EtnoDesign kūrėjai papasakojo, kad savo kūrybinėje kelionėje atrado kaip neįprastai kartu dera medis, šviesa ir ornamentai. Kai visi šie elementai kartu, juos jungia viena paslaptis, turinti labai stiprų emocinį poveikį. Kas vyksta kai mediena jungiasi su šviesa? Medis žaidžia su šviesa. Medinis šviestuvas nuolat kinta, keičiantis šviesai. Įjungus šviestuvą, atsiranda gylis, visai kita spalva, kurios nematome, kuomet šviestuvas išjungtas. Kai prie šviesos, skirtingai krentančios ant šviestuvo, pridedame ženklus, atsiranda vėl nauja istorija. Šie mediniai šviestuvai su simboliniais, etniniais raštais skleisdami šviesa erdvėje tampa lyg išsiuvinėti šviesa.

Kaip žmonės turi savo prisiminimus, taip ir etniniai ženklai turi savo prasmę ir juose užkoduotas visas pasaulio santvarkos aiškinimas. Tačiau Linas su Rūta ragina nesileisti į gilią simbolių analizę, o tiesiog pajausti, kuris raštas, maloniausiai praleidžia šviesą būtent jį stebinčiam žmogui. Tai labai individualu, bet tuo pačiu šviestuvo pasirinkimą paverčia įdomia kelione ir kiekvienas žmogus individualiai pasirenka būtent jam tuo metu reikalingiausią simboliką.

EtnoDesign studija
EtnoDesign studija
Šviesos įtaką žmogui.

Specialistai pastebi, kad šviestuvo skleidžiama šviesa veikia stebėtojo emocinį nusiteikimą. Šviestuvo ir apšvietimo pagalba galima kurti skirtingas, norimas būsenas. Sudarant apšvietimo planą, erdvėje kuriame ne taškus iš kurių sklinda šviesa, o būsenas bendravimui, poilsiui, darbui. Visi esame patyrę ryškios ir blankios šviesos poveikį. Kai reikia sužadinti budrumą, ryški šviesa aktyvuoja ir energizuoja. Tačiau jos intensyvumas turės priešingą efektą maloniai vakarojant ar ruošiantis miegui. Atitinkamai per blanki šviesa gali varginti dirbant, skaitant ar užsiimant veikla, kur turime aiškiai matyti. Čia labai svarbu pajausti, ko mums reikia skirtingose situacijose ir taip šviesos pagalba reguliuoti savo būsenas – aktyvuoti arba slopinti savo energiją. Šviestuvai ir jų skleidžiama šviesa namuose turi didelę reikšmę formuojant erdvę, tad verta neapsiriboti vienu centriniu apšvietimo tašku. Tame pačiame kambaryje skirtinguose aukščiuose išdėlioti šviesos šaltiniai sukurs ypatingą namų atmosferą, suteiks jaukumo. Galimybė įjungti toršerą, papildomą stalinį ar sieninį šviestuvą, sukuriant šviesos salas ir taip sumažinant bendro apšvietimo intensyvumą, suveikia kaip signalas perėjimui į poilsio režimą. Tokioje atmosferoje nurimstama, atsipalaiduojama, bendravimas įgauna kitų spalvų. Žaidžiant apšvietimu, galima pratinti savo kūną sekti kuriamais impulsais ir reguliuoti savo ritmą, kuriant tinkamiausią balansą.

Linas Ambrasūnas pasakoja, kad šviestuvams naudoja specialiai paruoštus, pačius įvairiausius medžio lukštus. Spalvų ir raštų įvairovė leidžia priderinti šviestuvus prie interjero, sukurti vientisumą. Individuali šviestuvų gamyba leidžia juos suasmeninti, pasirenkant norimą dydį, formą, dekorą. Galimybė ant gaubto perkelti asmeniškai svarbius ornamentus ir taip juos įprasminti, sukuria asmeninio šviestuvo patyrimą.

Svarbiausia –  įsiklausius į save suprasti, kokių pojūčių norisi namuose, kad juose būtų gera gyventi.

Etnodizaino šviestuvai
Etnodizaino šviestuvai