Langų dengimo sprendimai.

 

„Blank Page“ mokymų akademijos nemokamų edukacinių seminarų – mokymų tikslas yra kilstelėti interjero dizainą ir namų įsirengimo procesus į aukštesnį lygį. Kam to reikia? Kad atsirastų dialogas tarp specialistų ir užsakovų, visos pusės galėtų susišnekėti ta pačia kalba. Kad atsirastų daugiau objektyvumo renkantis sprendimus, geriausius savo srities specialistus, ekspertus, kurių patirtys gali apsaugoti nuo nenumatytų klaidų. Tik savo informacinių partnerių dėka galime, skleisti žinią apie savo projektą ir pasiekti platesnę auditoriją. Tad prie mūsų projekto informacinių partnerių yra prisijungę: e-interjeras.lt, CityNow, Delfi Būstas.

Langų dengimo sprendimai namų įrengimo procese dažnai nustumiami į paskutinę stadiją kaip mažiausiai įtakos turintys elementai. Tačiau tai itin klaidingas vertinimas. Langai mūsų namuose užima didelę pagrindinių plokštumų dalį, tad ir erdvės vaizdą gali pakeisti kardinaliai. O laiku neapgalvoti valdymo sprendimai, gali apsunkinti ir namų gyventojų kasdienybę. Įmonės „Domus Lumina“ pardavimų vadovė Jurga Šiugždinytė dalinasi langų dengimo tendencijomis  ir akcentais, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį kuriantiems namų erdves šiandien.

Natūralios medžiagos ir gamtos raštai

Medinės žaliuzės namams visuomet suteiks jaukumo ir natūralumo jausmą.  Rinktis šias langų uždangas savo namams reikėtų ne vien pagal spalvą. Svarbu žinoti, kad skiriasi žaliavų rūšys ir įsivertinti, kokia būtų tinkamiausia individualiu atveju. Specialistė dalinasi, kad naujausioje medinių žaliuzių kolekcijoje Timberlux® yra trys skirtingų medienos rūšių kolekcijos:

 • Šarvamedžio mediena pasižymi ypatingu tvirtumu ir ilgaamžiškumu.
 • Amerikinė liepa – populiariausia mediena, naudojama medinių žaliuzių lamelėms, pasižyminti nepriekaištingu lygumu ir spalvų gausa.
 • Iš bambuko gaminamos itin lengvos ir plonos lamelės. Tai ekologišku tvarumu pasižyminti žaliava.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad medinės žaliuzės nerekomenduojamos drėgnose patalpose. Tokiuose kambariuose Jurga Šiugždinytė pataria rinktis ne natūralios medienos, o ją imituojančias žaliuzes.

Domus Lumina

Žaliuzių montavimo galimybės

 Renkantis medines žaliuzes labai svarbu atsižvelgti ne tik į estetines jų savybes, tačiau ir į valdymo patogumą – dažnai šiuolaikiniuose namuose montuojami aukšti ir platūs langai, tad norint juos uždengti žaliuzėmis ir patogiai šias valdyti, vertėtų pagalvoti apie automatinį valdymą. Toks sprendimas turi būti numatomas dar interjero projekto rengimo pradžioje, kad būtų galima suprojektuoti reikiamus elektros įvadus ar nišas.

 Svarbus aspektas renkantis žaliuzių sprendimą langams – įvertinti montavimo galimybes.

 • Montavimas ant lango rėmo – dažniausiai naudojamas tada, kai langas varstomas, žaliuzėms naudojamos siauresnio pločio lamelės.
 • Montavimas lango nišoje – naudojamas, kai langai visiškai nesivarsto, o žaliuzės tik pridengia langą arba aklinai jį uždaro.
 • Montavimas ant lubų ar lubų nišose – toks būdas leidžia darinėti langą, sukėlus žaliuzes virš jo.

Komfortiškas paprastumas. Roletų sugrįžimas

Renesansą išgyvenantys roletai, arba kitaip – ritininės žaliuzės, grįžta į namų erdves ir stebina ne tik spalvų, bet ir skirtingų audinių pasirinkimo gausa bei funkcionalumu – nuo švelnaus šviesos srauto valdymo iki visiško užtemdymo.

Roletų audinių pasirinkimai:

 • Skaidrūs audiniai – puikiai tiks, jei nesinori pilnai užtemdyti patalpos ir ieškoma alternatyva dieninėms užuolaidoms.
 • Dalinį užtemdymo efektą sukuriantys audiniai pasižymi gausiu spalvų ir raštų pasirinkimu. Spalvoti audiniai padės rasti įvairius individualius sprendimus ir roletus pritaikyti pačiuose įvairiausiuose interjeruose.
 • Patalpas visiškai užtemdantys, vadinami „Blackout“, roletų audiniai yra storesni, pasižymi prabangiais audimo raštais ir tekstūromis.

Roletai šiandien nebeatrodo taip, kaip jų pirmtakai, kurių vaizdas iškyla galvoje pirmiausiai. Juos renkantis, labai svarbu atkreipti dėmesį į detales. Šiandien yra galimybės rinktis net mechanizmo ir tvirtinimo elementų spalvą, grandinėlės medžiagas ir spalvas bei reguliavimo galimybes. Roletai, kaip ir žaliuzės, gali būti automatizuoti ir lengvai valdomi vienu pultelio mygtuko paspaudimu, per programėlę telefone ar balsu.

Domus Lumina

Universalumas. Plisuotos žaliuzės – net ir sudėtingiausios konfigūracijos langams

Architektūrinės formos šiuo metu kinta, jomis drąsiai eksperimentuojama. Tokiu būdu namuose gali atsirasti ne tik standartiniai tvarkingos formos langai, bet ir kreivalinijiniai sprendiniai, kurių dengimas gali tapti iššūkiu. Plisuotos žaliuzės išsiskiria tuo, kad turi net 12 skirtingų montavimo tipų, todėl dažnai pasirenkamos, siekiant rasti atsakymus nestandartiniams sprendimams. Šis langų dengimo būdas išskirtinis tuo, kad sudėtingų konfigūracijų langai ne tik uždengiami, bet ir pilnai reguliuojami, pasirenkant konkrečiam atvejui tinkamiausią būdą – automatinį arba mechaninį valdymą.

Plisuotų žaliuzių audiniai:

 • Klostuoti vieno sluoksnio audiniai gali būti skaidrūs, dalinai peršviečiami ar „Blackout“ tipo – visiškai nepraleidžiantys šviesos. Klostuot audiniai pasižymi spalvų, tekstūrų įvairove. Pavyzdžiui, galima rinktis audinius su perlamutro danga, kuri optimaliai atspindi šviesą ir padeda sumažinti energijos suvartojimą.
 • Korėti – iš dviejų sluoksnių sudaryti audiniai (tarp jų atsiranda oro kišenė-korelis) suteikia galimybę sukurti maksimalų užtemdymo efektą. Tai puikus pasirinkimas ramybe ir jaukumu dvelkiančiai miegamojo ar svetainės erdvei. Korinis audinys yra padengtas blizgia danga, kuri užtikrina maksimalias izoliacines savybes. Taip pat yra vandeniui atsparių korėtų audinių, todėl plisuotas žaliuzes galima naudoti drėgnose, pavyzdžiui vonios patalpose.

Plisuotos žaliuzės gali būti valdomos automatiškai, rankenėlėmis arba virvelėmis. Automatinis valdymas nepakeičiamas montuojant stoglangių, žiemos sodų ar dideliame aukštyje esančių langų uždangas.

Plisuotos žaliuzės gali būti montuojamos įvairiausiais būdais. Pavyzdžiui, kombinuojant du audinius: skaidrų, bet privatumą suteikiantį dieninį ir neperšviečiamą naktinį. Pažymėtina, kad plisuotos žaliuzės dėl spalvų gausos ir tvirtinimo ypatumų yra nepamainomas sprendimas vaikų kambariuose. Ypač dėl praktinių sumetimų – nėra virvelių bei grandinėlių, taigi tai ne tik estetiškas, bet ir saugus pasirinkimas.

Domus Lumina

„Domus Lumina“ specialistė siūlo nepamiršti ir klasikinio langų dengimo sprendimo – užuolaidų, tačiau siūlo jas derinti su alternatyviais langų dengimo būdais (žaliuzėmis, plisuotomis žaliuzėmis, roletais). Lietuvoje turime kintančias klimato sąlygas, tad derindami skirtingus langų dengimo būdus, galime sukurti komfortą erdvėje bei įvairesnę estetiką. Drąsiai eksperimentuokime – juk langų dengimo elementai pakankamai lengvai transformuojami, o pasirinkimų gausa tikrai įspūdinga, tad galime leisti savo fantazijai skleistis.

Seminarą apie „Namų Dekoravimo Sprendimus“ galite peržiūrėti nuotolinėje Blank Page interjero dizaino mokymų platformoje.