Minkštųjų baldų DNR, kuris dominuos mūsų namuose.

 

„Blank Page“ mokymų akademijos nemokamų edukacinių seminarų – mokymų tikslas yra kilstelėti interjero dizainą ir namų įsirengimo procesus į aukštesnį lygį. Kam to reikia? Kad atsirastų dialogas tarp specialistų ir užsakovų, visos pusės galėtų susišnekėti ta pačia kalba. Kad atsirastų daugiau objektyvumo renkantis sprendimus, geriausius savo srities specialistus, ekspertus, kurių patirtys gali apsaugoti nuo nenumatytų klaidų. Tik savo informacinių partnerių dėka galime, skleisti žinią apie savo projektą ir pasiekti platesnę auditoriją. Tad prie mūsų projekto informacinių partnerių yra prisijungę: e-interjeras.ltCityNowDiscontractDelfi Būstas.

Minkštieji baldai dažnai tampa namų ašimi. Jų panaudojimo, būdai, koncepcijos, dizainas ir funkcionalumas kinta per laiką, bet visuomet atliepia naudotojų užduodamus poreikius. Tai vadinama tendencijomis. Niekas neišmano tendencijų geriau, negu seniausias dizaino, bei gamybos tradicijas turintys italai. Taigi, įžvalgomis apie naujausias tendencijas dalinasi Laima Butkienė įmonės Casa Bella atstovė, kuri puikiai pažįsta itališką dizainą ir gali papasakoti, koks gi tas artimiausios ateities minkštųjų baldų DNR dominuos mūsų namuose.

  1. Nykstantys stilistikos rėmai. Tas pats baldas gali atsirasti visiškai skirtingos stilistikos ir apimties interjeruose. Paprastų linijų sofa gali tapti tiek minimalistinio interjero, su vos keliais kuklios estetikos elementais, dalimi, tiek ir klasikinio, turtingo aukso, marmuro detalėmis, interjero dalimi. Minkštas baldas tampa universaliu, sako specialistė. Jis gali būti pritaikomas skirtingos stilistikos interjero erdvėms, keičiant jo “rūbą”.  Netgi gamintojai po truputį atsisako kategorizavimo ir baldų skirstymo pagal stilistikas, drąsiai žengiama į laikmetį, kai klientas renkasi sau patinkantį minkštąjį baldą, o jį  pritaikyti  skirtingose erdvėse padeda personalizavimas -audiniai, bei detalės, kurias leidžia laisvai rinktis gamintojas.
  2. Individualizavimo galimybės. Šiuolaikinis gyvenimo būdas diktuoja, jog kiekvienas iš mūsų individualus, kodėl kitaip turėtume jaustis renkantis minkštuosius baldus? Taigi žinomiausi pasaulio minkštųjų baldų gamintojai suteikia pirkėjui galimybę personalizuoti baldą pagal savo poreikius. Pirmiausia tam puikiai pasitarnauja skirtingi moduliniai sprendimai. Turėdami galimybę rinktis skirtingo gylio, pločio ar krypčių modulius, galite susikurti sau pritaikytą minkštojo baldo konfigūraciją, atitinkančią būtent Jūsų individualų komforto suvokimą. Dvivietė ar trivietė sofa? Tai jau nebėra vienintelis klausimas, renkantis sofą sau. Šiandien reikėtų atsisukti į savo bei erdvės unikalumą ir pagalvoti koks minkšto baldo vaidmuo jūsų namuose. Ar ši sofa turi tarnauti atsisėdimui viena kryptimi, o gal skirtingomis? Priklausomai nuo to, kokia baldo funkcija ir į ką koncentruotas Jūsų dėmesys, galite konfigūruoti Jums tinkamą minkštą baldą.
  3. Nematomas komfortas. Technologiniai sprendimai, kurie nebūtinai yra naujiena iš esmės, tampa nauju vėjo gūsiu, nes minkštuose balduose panaudojami taip, kad neaukojant baldo dizaino, jis turėtų  įvairų funkcionalumą, pritaikomą pagal sėdinčiojo poreikius. Tai keičia baldo kūrimo principus: pradedama kurti nuo funkcionalumo galimybių ( baldo sėdimosios dalies gylio reguliavimas, kojų atlenkimas, nugarėlės atlenkimas) ir tik tuomet, kai prototipo funkcionalumas pakankamas, jis apvelkamas dizaino sprendiniais. Taigi, baldai transformeriai, suteikiantys galimybę keisti juos čia ir dabar, paprastai ir pagal poreikį savo namuose, užims svarbią vietą rinkoje, sako Casa Bella atstovė.
Casa Bella asortimentas
Casa Bella asortimentas

Gyvenime tampa svarbi ir dinamika, nuolatinių pokyčių galimybė, prie to gali prisidėti baldai transformeriai.  Pavyzdžiui: sofa, kurios pagalvės gali būti lengvai perkeliamos, keičiant atsisėdimo patogumo lygį arba iš vis jas patraukiant ir transformuojant minkštąjį baldą iš sofos į dienos lovą. Taigi suderinus funkciją su dizainu, galime turėti individualiai tobulus minkštuosius sprendimus.

  1. Aptakios formos. “Lyriški” ir “aptakūs” sprendimai interjeruose vis dažniau matomi. Formos tėkmę pabrėžia ne tik lenktos linijos, bet ir jas papildantys audinių pasirinkimai. “Aptakūs” minkštieji baldai interjere skatina tėkmės pojūtį ir vis stipriau užkariauja namų erdves. Reikia tik išdrįsti!
  2. Atgimimas: retro mada. Jau kurį laiką jaučiama tendencija, kuria pasaulį užkrečia žinomiausi pasaulio gamintojai atgaivindami savo ikoninius minkštųjų baldų modelius kurtus 1950-1970 metais, tik pritaikydami juos šiandienai – pasiūlydami šiandieninio vartotojo poreikius atitinkančius apmušalų sprendimus, moduliacines galimybes. Gamintojai, neturintys tokios ilgos gyvavimo istorijos, pradėjo kurti baldus, inspiruotus būtent to laikmečio, pridėjo futuristinių detalių ir tokiu būdu perkėlė istoriją į šiandieną. Panašu, jog ši tendencija sėkmingai gyvuos dar kurį laiką.
  3. Aplinkai draugiški gaminiai, nebe procesai. Nieko nebestebina, jog gamintojai veikia atsakingai ir renkasi aplinkai draugiškus veikimo modelius, bet to nebeužtenka. Tendencingai matoma, kad gamintojai žengia dar laipteliu aukščiau ir naudoja draugiškas aplinkai medžiagas, kurios kuriamos iš antrinių žaliavų, atsisakoma gyvūninės kilmės medžiagų, pačiuose gaminiuose. To, tikėtina, matysime vis daugiau ir taip gamintojai skatins savo vartotojus susimąstyti, kad jų sprendimai ne tik apie jų namus, bet ir apie pasaulį plačiausia prasme.
  4. Yra dalykų, kurie tiesiog negali pasikeisti – itališkas dizainas diktuoja keturių kertinių komponentų draugystę: natūralūs audiniai, medis, metalas ir akmuo. Pasirinkę tokius derinius, niekuomet neprašausite bei turėsite laikui nepavaldų minkštąjį baldą. 
Casa Bella asortimentas
Itališkų baldų vertė.

Laima Butkienė supažindina ir su vertėmis, kurios dažnai yra nematomos, žiūrint į baldą, kaip baigtą gaminį. Dažnai galima girdėti nusistebėjimų, kodėl vienas ar kitas minkštųjų baldų modelis turi atitinkamą kainą. Specialistė pasakoja, kaip atrodo užkulisiai, kurie reikalingi tam, kad baldas pasiektų naudotojo namus.

Nepavaldus laikui dizainas.

Italijos meistrų sukurti baldai dažnai pralenkia savo laikmetį ir tarnauja kur kas ilgiau negu kūrėjai tikisi. Istoriniai dizaino modeliai savo patogumu ir estetika atitinka vartotojų poreikį eilę metų ir turėdami ilgą istoriją gali būti derinami net ypač šiuolaikiškuose  interjeruose. Taigi nematoma dalis čia – talentas ir daug darbo, kol išgryninamas dizainas, kuriuo vienodai grožėsis ir mėgausis keletas kartų.

Kūrybinis procesas.

Tam, kad baldas, toks, kokį jį matome, pasiektų mūsų namus turi įvykti grandinė labai svarbių veiksmų. Neužtenka dizaineriui nupiešti puikaus dizaino eskizo, jis turi būti suderinamas su technologais, konstruktoriais, sukirpėjais, siuvėjais. Aptarus svarbiausius klausimus yra kuriamas prototipas, kurio dėka atrandama maksimali baldo ergonomika, funkcionalumas, praktiškumas. Jei bent vienas iš kriterijų netenkinamas, toks baldas niekada neišvysta dienos šviesos. Tai ypač laikui imlus ir brangus procesas. Jo dažniausiai nematome mes, galutiniai vartotojai, dėl to kartais būna sunku suprasti tikrąjį vertės pasiūlymą.

Casa Bella asortimentas

Ištobulintos technologijos ir gamybos procesai.

Gamintojai daug investuoja į gamybinius ir technologinius procesus, kurie nematomi, tačiau labai aiškiai  juntami naudojant minkštąjį baldą.

 

Rankų darbas.

Aukščiausios kokybės ženklas. Kiekvienas gaminys gali būti šiek tiek kitoks, tačiau visos jo detalės liečiamos žmogaus rankų ir prižiūrimos gyvo žmogaus. Rezultatas – nepriekaištinga kokybė.

Inovacijos. Skaitmenizacija.

Italų gamintojai visuomet stengiasi ne tik patys diktuoti madas, bet ir koja kojon žengti su naujausiais klientų poreikiais. Tad rinkoje galima rasti įvairių sprendimų, kurie technologijų pagalba, leidžia klientui lengviau naudotis baldu. Pavyzdžiui: nuskaityti gaminio etiketę išmaniuoju įrenginiu ir taip gauti baldo pasą su visa informacija apie savo minkštąjį baldą.

Darbo priemonės klientui.

Italų gamintojai dažniausiai visą pirkimo procesą stengiasi padaryti kuo palankesniu ir patogesniu klientui. Dauguma turi daug medžiagos, kuri padeda pamatyti visas audinių, konfiguracijų galimybes. Kai kurie netgi siūlo naudojantis specialiais konfiguratoriais susimodeliuoti baldą pagal savo pasirinkimus ir dar kartą įsitikinti, kad būtent toks rezultatas Jus tenkins labiausiai.