Dušo kabinų ir stiklo sienelių ypatumai.

 

„Blank Page“ mokymų akademijos nemokamų edukacinių seminarų – mokymų tikslas yra kilstelėti interjero dizainą ir namų įsirengimo procesus į aukštesnį lygį. Kam to reikia? Kad atsirastų dialogas tarp specialistų ir užsakovų, visos pusės galėtų susišnekėti ta pačia kalba. Kad atsirastų daugiau objektyvumo renkantis sprendimus, geriausius savo srities specialistus, ekspertus, kurių patirtys gali apsaugoti nuo nenumatytų klaidų. Tik savo informacinių partnerių dėka galime, skleisti žinią apie savo projektą ir pasiekti platesnę auditoriją. Tad prie mūsų projekto informacinių partnerių yra prisijungę: e-interjeras.lt, CityNow, Delfi Būstas.

Retai kada šiandieninis vonios kambarys įsivaizduojamas be dušo kabinos. „Brasta Glass” specialistė Toma Švedarauskienė dalinasi įžvalgomis apie dušo kabinos pasirinkimo ir įrengimo ypatumus ir skatina atkreipti dėmesį į:

 • Erdvės dydį. Labai svarbu įsivertinti erdvės dydį ir aukštį, kurioje planuojate įrengti dušo kabiną. Renkantis dušo kabiną būtina atkreipti dėmesį ne tik į dizainą, bet ir į funkcionalumą.
 • Vonios kambario erdvėje esantys kiti elementai. Įvertinkite vonios kambario erdvę ir kokie objektai atsiras joje be dušo kabinos. Būtina atkreipti dėmesį į šalia atsirandančių objektų gabaritinius matmenis ir jų naudojimui reikalingą erdvę. Šalia dušo sprendimo varstomos dalies atsirasiantys objektai neturėtų trukdyti varstyti durų, todėl būtina pagal jų dydžius įsivertinti stabilių kabinos stiklo dalių atstumus. Kuomet dušo erdvės durų atidarymo kryptis ne į vonios patalpą, o į dušo erdvę, nepamirškite įvertinti dušo galvos gabaritų, jie neturėtų trukdyti durų darinėjimui.
Kaip tinkamai paruošti vietą dušo stiklo ar kabinos montavimui?
 • Dušo stiklai visuomet montuojami ant lygių grindų – šalia nuolydžio. Ypatingai svarbu teisingai nusimatyti nuolydžius ir teisingai susiklijuoti greta esančias plyteles.
 • Svarbu įsivertinti, kad dušo kabinos dalis su varčia turi būti atitraukta nuo plytelių krašto bent 3 cm. Tai dalis, kuri turi būti tvirtai įtvirtinta į sieną, tad negali būti klijuojama ar montuojama į plytelių kraštą.
 • Jeigu šalia dušo kabinos atsiranda baldas, reikia įsivertinti, kad palikus nepakankamą tarpą tarp jų, jame kaupsis nešvarumai, o išvalyti bus sudėtinga. PATARIMAS palikti bent 5 cm tarpą tarp dušo sienelės ir baldo.
 • Įvertinkite, kad prieš montuojant dušo kabiną atsiradusios grindjuostės, gali trukdyti montuoti dušo kabiną prie sienos.

 

„Brasta Glass“ nuotr.

 

Standartinės dušo kabinos ir ką svarbu žinoti apie jas

Standartinių dušo kabinų pasirinkimas yra labai platus ir gali tikrai palengvinti ir pagreitinti įsirengimo procesą. Standartinės dušo kabinos pasirinkimas šiek tiek sumažina punktų, kuriuos reikia apgalvoti prieš montuojant tokią kabina skaičių, tačiau specialistė pabrėžia, kad tai nereiškia, jog renkantis standartinę kabiną, nereikia galvoti iš viso.

Jeigu vonios kambario erdvėje planuojama statyti standartinę dušo kabiną, būtina įsivertinti, kad kabinų matmenys yra paruošiami standartiniam dušo padui. Tad dažniausiai pasitaikanti klaida – planuojate 90×90 cm. dydžio dušo kabiną ir suformuojate būtent tokio dydžio nuolydį. Tačiau būtina įsiminti, kad standartinės dušo kabinos visuomet yra mažesnės už dušo padą, todėl prieš formuojant nuolydį būtina pasidomėti, kokie tikslūs standartinės kabinos bei dušo pado matmenys ir nuolydžio zoną suformuoti tiksliai pagal gautus duomenis.

 

„Brasta Glass“ nuotr.
Nestandartinės situacijos ir svarbūs aspektai jose

“Brasta Glass” specialistė dalinasi, kad dirbant su dušo kabinų įrengimu, susiduria su daug labai skirtingų erdvių, kuriose dažnai atsiranda unikalių situacijų. Nestandartinėse situacijose standartiniai sprendimai dažniausiai nepasiteisina ir reikalauja ieškoti unikalaus erdvės išpildymo varianto. Dažnai dušo erdvė formuojama šalia kitų vonioje esančių objektų. Taigi, dušo kabinos ar sienelės turi būti projektuojamos taip, kad patogiai įsikomponuotų prie vonios ar potinkinių tualeto bakelių sistemų apsiuvimų. Tokiais atvejais įvertinus tikslius poreikius, dažniausiai reikia sukurti specifinius, individualius gaminius.

Dažnai pasitaikančios nestandartinės erdvės situacijos kaip šlaitinės, kupolinės lubos, taip pat ne problema, jeigu renkatės individualiai projektuojamas stiklo sieneles, kurios bus pritaikytos prie Jūsų dušo erdvės poreikių, tik svarbu įsivertinti, jog tai daugiau dėmesio ir tikslumo reikalaujantys darbai, todėl būtini tikslūs matavimai objekte.

„Brasta Glass“ nuotr.
Dušo erdvės įrengimo naujienos

Vienas sparčiai populiarėjančių sprendimų dušo erdvei šiandiena – stabilios stiklo sienelės iki lubų. Tai minimalistinis ir tuo pačiu labai patogus sprendimas. Specialistė atkreipia dėmesį, ką reikia įvertinti, kad toks sprendimas veiktų ir neapsunkintų Jūsų kasdienybės.

 • Stiklu dengiamas angos ilgis nebūtų mažesni negu 1100 mm. Reiktų suprasti, kad jeigu sienelė bus trumpesnė, rizikuosite, kad vanduo iš dušo erdvės taškysis vonios kambaryje.
 • Siekiant vientiso vaizdo, stacionarios sienelės dažnai projektuojamos nuo grindų iki lubų, todėl nepamirškite įsivertinti vonios kambario erdvės dydžio ir ar bus galimybė įnešti sienelę į patalpą ir tinkamai ją sumontuoti.
 • Dušo stiklo sienelės negali būti tvirtinamos į įtempiamas lubas.
 • Pilnai uždarant dušo zoną stiklo sienele, būtina joje turėti papildomą ventiliaciją.

 

„Brasta Glass“ nuotr.
Ką reikia įsivertinti renkantis dušo kabinas ir stiklo pertvaras

“Brasta Glass” specialistė primena, jog renkantis dušo kabinas ar stiklo pertvaras labai svarbu įvertinti:

 • Kokios gamintojo techninės galimybės
 • Lankstumas
 • Aptarnavimo servisas ir garantiniai įsipareigojimai

Raginame drąsiai kreiptis į specialistus, kurie mielai dalinasi savo patirtimi ir padeda išspręsti įmantriausias situacijas.

 

„Brasta Glass“ nuotr.

Seminarą apie „Vonios Erdvę“ galite peržiūrėti nuotolinėje Blank Page interjero dizaino mokymų platformoje.