Maišytuvai, ką privalai žinoti.

 

„Blank Page“ mokymų akademijos nemokamų edukacinių seminarų – mokymų tikslas yra kilstelėti interjero dizainą ir namų įsirengimo procesus į aukštesnį lygį. Kam to reikia? Kad atsirastų dialogas tarp specialistų ir užsakovų, visos pusės galėtų susišnekėti ta pačia kalba. Kad atsirastų daugiau objektyvumo renkantis sprendimus, geriausius savo srities specialistus, ekspertus, kurių patirtys gali apsaugoti nuo nenumatytų klaidų. Tik savo informacinių partnerių dėka galime, skleisti žinią apie savo projektą ir pasiekti platesnę auditoriją. Tad prie mūsų projekto informacinių partnerių yra prisijungę: e-interjeras.lt, CityNow, Delfi Būstas.

Vonios kambario neįsivaizduojame be vandens, o jo patekimą į pasirinktus vonios indus garantuoja kokybiški vandens maišytuvai. Deividas Pelenis kompanijos Ideal Standard verslo plėtros vadovas pasidalino savo patarimai, kaip palengvinti vandens maišytuvų pasirinkimą ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį.

 

Kada pradėti rinktis vandens maišytuvus?

Atsakymas labai paprastas – kuo anksčiau pradėsite planuoti ir rinktis, tuo platesnis bus maišytuvų pasirinkimo spektras. Bet jeigu Jūsų būstas jau su apdaila, nereiškia, kad Jūsų laukia siauresnis pasirinkimo spektras.

Pirmiausia pasidomėkite ar galima dar statybų stadijoje koreguoti potinkinių sistemų ir maišytuvų pasirinkimus, ar išvedžiotas vanduo bei nuotekos? Jeigu jie neišvedžioti, vadinasi galima pagal savo poreikį pasirinkti įrenginius. Dažnai klaidingai manoma, jog į jau pastatytas sienas negalima įmontuoti potinkinių sistemų. Galima, tik reikia įsitikinti ar nedaužote ertmių potinkinei sistemai sienose, kurios ribojasi su kaimynais. Jeigu taip atsitiks, kiekvieną kartą Jums leidžiant vandenį, kaimynai girdės Jūsų veikiantį maišytuvą.

Dažnai pasitaikantis atvejis, kai plytelės vonios kambaryje yra suklijuotos. Greičiausiai tokiu atveju nebegalėsite rinktis potinkinės sistemos ir jai skirtų maišytuvų, tačiau nereiktų nusiminti, nes ant viršinių maišytuvų pasirinkimo spektras taip pat labai platus.

Ideal Standard nuotr.

 

Kaip teisingai išsirinkti vandens maišytuvus ir produkto gamintoją?
  • Servisas – nesirinkite gamintojo neturinčio autorizuoto serviso Lietuvoje. Kuomet serviso nėra labai sudėtinga spręsti gedimų ir kitas situacijas susijusias su garantiniu aptarnavimu.
  • Vientisumas – įrengiant vonios kambarį, reiktų stengtis kuo daugiau gaminių pasirinkti iš vieno gamintojo. Tai supaprastina ne tik suderinamumą, vėlesnį gaminių aptarnavimą, bet ir bendrą erdvės dizainą.
  • Rekomendacijos – visuomet pasiteiraukite, kokios pardavėjo rekomendacijos produktams bei gamintojui, juk pardavėjas taip pat suinteresuotas parduoti Jums produktą, kuris tarnautų ilgai ir nekeltų papildomų rūpesčių pačiam pardavėjui dėl gedimų ir garantinio aptarnavimo.
  • Ilgaamžiškumas– išsiaiškinkite ar potinkinės maišytuvo dalys yra universalios – ar bus galima po kiek laiko maišytuvą pakeisti paliekant tą pačią potinkinę dalį.
Ideal Standard nuotr.
Dažnai pasitaikančios klaidos renkantis vandens maišytuvus.
  • Maišytuvo su trieigiu vožtuvu pasirinkimas voniai. Pasirinkus tokį maišytuvą, galite iš vienos vietos perjungti vandens srovę į lietaus dušo galvą, mažesnę dušo galvą ir vonios prileidimo snapą. Reguliavimas bet kokiu atveju atsiranda nepatogioje padėtyje, jei tvirtinamas patogiame vonios naudojimui aukštyje, bus nepatogus naudojantis dušu ir atvirkščiai.
  • Netinkamo gabarito maišytuvas parinkimas prie praustuvo. Tobulas pasirinkimas, kai iš maišytuvo bėganti vandens srovė bėga šalia išbėgimo vožtuvo praustuve arba tiesiai į jį. Tokiu atveju vanduo mažiausiai taškosi ir taip patogiausia praustis. Svarbu atsižvelgti, kaip pakreiptas aeratorius, nes pakreiptas kampu, išbėgus vandeniui dar nukreipia vandens srovę ir vanduo gali išbėgti vienoje vietoje, bet nusileisti kitoje. Taigi svarbiausia įsivertinti maišytuvo snapo ilgį ir aeratoriaus vandens pakreipimo kampą.
Ideal Standard nuotr.

 

Mitai apie juodos spalvos maišytuvus.

Valosi sunkiau nei chromas. Netiesa. Deividas Pelenis dalinasi, jog kokybiški, juodos spalvos,  maišytuvai,  valosi lengviau negu chromuoti ir po prisilietimo nelieka pirštų antspaudų. Juodas maišytuvas valomas lygiai taip pat, kaip bet kuris kitas maišytuvas.

Juodų maišytuvų paviršius su laiku gali nusilupti. Atsparumas mechaniniams pažeidimams lygiai toks pats kaip ir chromuoto maišytuvo.  Kokybiški juodi maišytuvai dažomi ne įprastais dažais, jie dengiami specialiais polimerais. Lupasi paviršiai tų juodų maišytuvų, kurių paviršiai yra paruošti netinkamai arba visai neparuošti. Taip pat jeigu nebūna atlikta pakankamai testų su maišytuvų paviršiais įvairiomis naudojimo sąlygomis. Kitaip tariant,  juodus maišytuvus būtina testuoti, todėl reikėtų renkantis pasidomėti, kaip greitai produktas buvo įvestas į rinką ir kokie atsiliepimai apie jį.

Laikina tendencija, kuri greit praeis. Juoda spalva  – nesenstanti klasika. Sprendimas tinkantis tiek moderniam, tiek ir klasikiniam vonios kambariui.

Ideal Standard nuotr.

 

Biudžetas.

Ideal Standard kompanijos atstovas dalinasi, kad maišytuvų kainų spektras yra labai platus, tačiau svarbu suprasti, kad kainą kelią bet kokie specialūs poreikiai, todėl juos reikia išmintingai įsivertinti. Pavyzdžiui spalvos maišytuvo kainą gali išauginti 50-60 proc. Taigi pagrindinė besirenkančiųjų užduotis yra gerai prioritetizuoti galutinį vonios kambario vaizdą lemiančias produkto charakteristikas.

 

Vonios kambario maišytuvų ir aksesuarų tendencijos.

Deividas Pelenis pasakoja, kad apklausų rezultatai rodo, jog dauguma žmonių norėtų turėti lentynas dušo priemonėms pačiame duše, o tuo pat metu norėtųsi turėti suderintą šių aksesuarų dizainą visame vonios kambaryje. Tikėtina, jog  gamintojai tikrai bandys atliepti šiuos poreikius ir jau greitai matysime kolekcijas, kur dušo sistemos bus su integruotomis lentynėlėmis, bei aksesuarais.

Ideal Standard nuotr.

Dar viena nauja tendencija – anoduotas aliuminis. Tai nauja medžiaga vonios kambaryje. Medžiaga atsparesnė įbrėžimams negu chromas, taigi apdaila ilgaamžiškesnė, didesnio atsparumo dilimui ir korozijai, bei nėra galimybės, kad paviršius apsilupinės. Labai svarbus aspektas, jog medžiaga visiškai perdirbama. Tvarumo tendencija neaplenkia ir vonios maišytuvų gamintojų.

Ideal Standard nuotr.

Seminarą apie „Vonios Erdvę“ galite peržiūrėti nuotolinėje Blank Page interjero dizaino mokymų platformoje.