Mano svajonių minkštieji baldai.

 

„Blank Page“ mokymų akademijos nemokamų edukacinių seminarų – mokymų tikslas yra kilstelėti interjero dizainą ir namų įsirengimo procesus į aukštesnį lygį. Kam to reikia? Kad atsirastų dialogas tarp specialistų ir užsakovų, visos pusės galėtų susišnekėti ta pačia kalba. Kad atsirastų daugiau objektyvumo renkantis sprendimus, geriausius savo srities specialistus, ekspertus, kurių patirtys gali apsaugoti nuo nenumatytų klaidų. Tik savo informacinių partnerių dėka galime, skleisti žinią apie savo projektą ir pasiekti platesnę auditoriją. Tad prie mūsų projekto informacinių partnerių yra prisijungę: e-interjeras.ltCityNowDiscontractDelfi Būstas.

 

Kaip jau buvo minėta, dažnai minkštieji baldai mums siejasi su jaukumu ir atsipalaidavimo akimirkomis. Patogi sofa yra dažno naujakūrio svajonė. Tačiau kaip skirtingi žmonės, taip skirtingos ir jų svajonės. Todėl kompanijos Mano sofa atstovė Kristina Birgelė dalinasi žingsniais, kurie padės suprasti, o kokia gi ta Jūsų svajonių sofa ir kaip ją pasirinkti, o po to mėgautis ilgus metus?

Specialistė sako, jog būtina atsakyti sau į svarbiausius klausimus, kurie padės priimti geriausiai Jums tinkantį sprendimą.

 Kas Jūs esate?

 • Šeima
 • Vaikai
 • Gyvenimo būdas
 • Augintiniai
 • Komfortas
 • Asketiškumas ir retai namuose aplankantys svečiai
 • Komunikabilumas ir namai pilni svečių
 • Patinkantis dizaino stilius
 • Poros norai ir jų sutapimas/nesutapimas.

Kokio jausmo siekiate?

Ar esate komforto mėgėjai ar minimalizmo šalininkai, gyvenantys gan asketišką gyvenimo būdą?

Komforto mėgėjams puikai tiks plati sofa, su gilia sėdimąja dalimi, itin minkštoms pagalvėmis, švelnia medžiaga. Šios savybės suteikia patogumo ir jaukumo jausmą.Žmonėms, kurių būdas gan asketiškas gali patikti sprendimai, kurių ergonomika griežtesnė, panaši į biuruose sutinkamus sprendimus – aukštesnė, kietesnė sofa, grubesnis jos audinys.

Dar vienas labai svarbus klausimas – erdvės dydis?

Mažoje erdvėje, reikėtų ir su sofos dydžiu nepersistengti, o didesnėje nepasirinkti per mažo minkštojo baldo. Žinoma, turite gerai įsivertinti savo veiklų spektrą. Jeigu dažnai sulaukiate gausaus svečių būrio, svarbu įvertinti ką dažniausiai veikiate ir kiek toms veikloms reikės vietos.

Mano Sofa asortimentas

Erdvės transformavimo poreikis.

Svarbu įsivertinti, ar bus reikalinga erdvę transformuoti. Jeigu ne, tuomet joje gali atsirasti didesnė sofa – kampas. Jeigu manote, kad norėsite keisti baldų išdėstymą, išmintinga būtų rinktis didesnės sofos ir kelių mažesnių sofų ar fotelių komplektą. Jeigu neturite daug erdvės tačiau reikia suformuoti daugiau prisėdimo vietų, nepamirškite, kad padėti tai padaryti gali pristatoma banketė ar pufas, kurie su papildomais aksesuarais gali tarnauti ir kaip kavos staliukas.

Mano Sofa asortimentas

Stilistika.

 • Klasika
 • Provansas
 • Skandinaviškas
 • Minimalistinis
 • Japandi
 • Itališkos vilos įkvėptas

Ar sutampa Jūsų ir Jūsų šeimos norai? Kaip rasti kompromisą? Jei vienas iš poros linkęs rinktis minkštą baldą, kuris suteikia ypatingą sėdėjimo komfortą, o kitas mieliau rinktųsi kietesnį variantą, taip ir komplektuokite.  Juk sofa gali būti minkštesnė, o fotelis kietesnis, arba atvirkščiai. Žaiskite ir atrasite visiems tinkamus sprendimus!

Sofos dydis ir forma.

 • Tiesi ar kampinė
 • Išmatavimai
 • Modifikacija
 • Atlošo aukštis
 • Sėdimosios dalies aukštis ir plotis
 • Porankiai – jų poreikis ir plotis
 • Kojelių aukštis ir medžiaga
 • Sofos vieta erdvėje
 • Foteliai

Vieta erdvėje

Sofos vieta erdvėje turi įtakos dizaino pasirinkimui. Jeigu sofa statoma prie sienos, nugarinė dalis gali būti paprastesnė, nes nebus matoma. Jeigu planuojate sofą statyti atvirai, sukuriant galimybę matyti visas jos puses, reikėtų atkreipti dėmesį, jog nugarinė dalis taip pat bus matoma, todėl galima rinktis baldą su papildomais nugarinės dalies dizaino elementais.

Forma

Sofos formą padėtų išgryninti jos imitavimas savo erdvėje ant grindų ( virvelės, juostelės, paklodės, ar kartoninių dėžių pagalba galite modifikuoti skirtingas sofos konfigūracijas ir pajausti, kuri geriausiai atliepia erdvę).

Mano Sofa asortimentas

Atlošas

Vertinant atlošo aukštį, reikia įsivertinti ar norite žemesnio ar aukštesnio atlošo, o galbūt netgi pageidautumėte atramos galvai. Ši savybė ypač svarbi jeigu sofa stovi erdvėje laisvai. Rinkdamiesi prisiminkite, kad ji bus matoma iš visų pusių ir įvertinkite, kad nugarinė dalis taip pat turi atrodyti estetiškai.

Sofų atlošalų pasirinkimas

Porankiai

Sofa su siaurais porankiais arba sofa be porankių puikiai tiks mažoje erdvėje ir jos neapkraus. Tuo tarpu sofa su plačiais porankiais gali būti naudojama multifunkciškai ir porankis gali tarnauti kaip staliukas, naudojant papildomus aksesuarus.

Sėdimoji dalis

Jeigu renkantis sofą Jums svarbu atsipalaidavimas ir galimybė įsipatoginti pusiau gulomis, Jums puikiai tiks sofos, kurių sėdimoji dalis yra didesnio gylio. Jeigu Jums svarbu, kad atsisėdę ant sofos, galėtumėte sėdėti tiesiai, tuomet labiau tiks sofos su mažesnio gylio sėdimąja dalimi.

Kojelės

Aukštos kojelės suteikia baldui elegancijos ir lengvumo, tuo pačiu, tokiu atveju, sėdimoji dalis dažnai aukštesnė, negu baldų be kojelių arba su žemomis kojelėmis. Taigi toks sprendimas tinkamas erdvėse, kur norisi išgauti lengvumo pojūtį arba “sėdėtojams”, kurie nemėgsta į baldą “įkristi” žemai. Žemos kojelės arba minkšti baldai su minimaliomis techninėmis kojelėmis, priešingai – baldą įžemina ir estetine prasme kuria “klampumo” pojūtį. Renkantis kojelių aukštį svarbu įvertinti, ar aukštis patogus valymui po baldu.

Sofų kojelių tipas

Miegamojo mechanizmas

Mano sofa kompanijos specialistė Kristina Birgelė, skatina pagalvoti ar Jūsų atveju tikrai būtinas miegamojo mechanizmas sofoje. Jeigu tai sofa kasdieninei lovos funkcijai, taupant vietą, tuomet, žinoma, tai neišvengiama. Tačiau, jeigu pagal nutylėjimą, renkantis sofą, galvojate apie vieną kartą per metus užsukančius svečius, tuomet vertėtų pamąstyti ar tikrai verta rinktis tokį sprendimą, galbūt svečiams užtektų pripučiamo čiužinio? Sofos su miegamuoju mechanizmu, dažniausiai yra mažiau komfortiškos, tad dėl retų svečių, nuskriaudžiate save kasdieniame gyvenime.

 

Seminaro eksperto įžvalgos ir patarimai

Seminaro ekspertai iš Vilmers UAB įmonės sako, kad sofa yra svarbiausias namų taškas, čia gimsta gražiausi prisiminimai, čia išgyvename giliausias emocijas, čia ilsimės ir bendraujame. Kartais renkantis minkštuosius baldus sunku suprasti, koks optimalus kainos ir kokybės santykis.   Todėl Vilmers UAB įmonės atstovė Laura Dasevičienė papasakojo apie baldo kūrimo ir gamybos procesus, kurie yra nematomi galutiniam vartotojui, kaip pavyzdį pasitelkdama, neseniai drauge su Vokiečių dizaineriais sukurtą naujausią sofos modelį. Seminaro metu buvo pristatyta ši naujausia įmonės sofa VIU bei nuodugniai išdėstytas jos kūrybos procesas.

Naujas baldo dizaino kūrimas – ilgas ir sudėtingas procesas.

Pasak Vilmers, norint sukurti naują minkštojo baldo modelį, pirmiausia:

– išanalizuojami klientų poreikiai.

– Išsiaiškinama, kokie dizaino sprendimai palankiausiai vertinami ir labiausiai mėgstami.

– Bandoma suprasti, koks komforto lygis reikalingas šiandieniniam vartotojui, ko jis ieško ir kas jam yra aktualiausia renkantis minkštuosius baldus.

Kuriant būtent VIU sofos modelį buvo prieita išvados, kad šiuolaikinio kliento poreikius patenkinti yra reikalingas modulinis baldas su daug variacijų, galimybe turėti pasirinkimą tarp porankio ir daiktadėžės, atliekančios ir staliuko funkciją. Išsiaiškinus šiuos kriterijus, buvo  kuriamas baldo prototipas. Baldo dizainas buvo kurtas garsių Vokietijos dizainerių Bottcher & Kayser. Jie teikė pirminius sofos variantus. Gavus tenkinančius pasiūlymus į procesą įtraukiamas įmonės produkto vystymo skyrius, kuris parenka atitinkamas medžiagas ir pradeda kurti prototipą. Šiame etape vyksta ilgos diskusijos, yra atliekami įvairūs bandymai. Jų tikslas – parinkti baldui tinkamas konstrukcijas, karkaso, užpildo ir išorės medžiagas. Nuo brėžinio iki prototipo sukūrimo, šiuo atveju, prabėgo keturi mėnesiai. Pagaminta bandomoji baldo versija buvo testuojama – atlikti pakeitimai tam tikrose vietose, kurios nepatenkino kūrėjų lūkesčio 100 procentų. Pakeitimai atliekami tol, kol vystymo skyrius po visų bandymų gauna rezultatus, tenkinančius visus jų ir dizainerių išsikeltus kriterijus.

VIU sofa

Kiekvienas baldas turi savo specifikaciją, kurią labai svarbu žinoti ir suprasti. Tam, kad baldas būtų itin elastingas, komfortiškas ir tarnautų kuo ilgiau, Vilmers naudojo zigzago spyruokles. Tuomet buvo nuspręsta, kokį komforto lygį baldas turi atitikti. Ilgametė gamybos patirtis suteikė galimybę greitai atrinkti, kurie porolonai tinkami pasiekti norimą šio baldo komfortą. Buvo naudojamas didelio elastingumo ir aukštos kokybės HR porolonas (35 kg/m3). Tuomet dedamas dar vienas HR porolono sluoksnis suteikiantis minkšto įsėdimo jausmą (30kg/m3). Galiausiai – sinteponas ir audinys. Tiek pagalvės, tiek sėdimoji dalis apvilkti vientisu siuviniu. Ganėtinai aukštos kojelės ne tik padeda suformuoti patogų atsisėdimo aukštį, bet ir suformuoja patogų priėjimą robotui siurbliui. Kadangi baldas modulinis, dalių sukeitimui vietomis buvo sukurta konstrukcija leidžianti dalis stumdyti ant rėmo, jų nenuimant. Tai palengvina transformacijos galimybę. Taigi, renkantis minkštąjį baldą sau labai svarbu ištyrinėti šias specifikacijas ir įsivertinti ar jos atitinka Jūsų poreikį.

Įmonės atstovė Laura Dasevičienė taip pat išskiria pagrindinius kriterijus, kuriais vadovaujantis turėtų būti renkamasis minkštas baldas:

 • Stilius
 • Sėdėjimo komfortas
 • Baldo matmenys
 • Poreikis
Vilmers sofa Bluemary
Dažniausiai daromos klientų klaidos.

 

 1. Baugu klausti.

Svarbiausia komunikuoti ir bandyti išsiaiškinti sau svarbią informaciją apie norimus minkštuosius baldus. Reikėtų pateikti konsultantui kuo daugiau turimos informacijos apie Jūsų erdvę, galbūt netgi brėžinius ar nuotraukas. Tokiu būdu, specialistas galės įvertinti Jūsų tikrąjį poreikį ir patarti objektyviai.

 1. Gobelenų pasirinkimas pagal grožį.

Gobelenas turi Jums patikti, tačiau tuo pačiu metu neturėtų tapti galvos skausmu ir turėtų atitikti būtent Jūsų asmeninius poreikius.

 1. Baldo komplektacija neatitinka erdvės parametrų.

Taip nutinka, kai klientas atranda patinkantį modelį, bet neįvertina, kad jis per didelis ar per mažas jo erdvei.

 1. Komforto neįvertinimas.

Minkštuosius baldus būtina “matuotis” ir tik išmėginę keletą skirtingų variantų, galite pasirinkti, kuris yra patogiausias būtent Jums. Kaip žinoti? Minkštasis baldas turi būti toks patogus, kad nesinorėtų iš jo pakilti.

Vilmers sofa