Svarbiausi kokybiško apšvietimo aspektai.

 

„Blank Page“ mokymų akademijos nemokamų edukacinių seminarų – mokymų tikslas yra kilstelėti interjero dizainą ir namų įsirengimo procesus į aukštesnį lygį. Kam to reikia? Kad atsirastų dialogas tarp specialistų ir užsakovų, visos pusės galėtų susišnekėti ta pačia kalba. Kad atsirastų daugiau objektyvumo renkantis sprendimus, geriausius savo srities specialistus, ekspertus, kurių patirtys gali apsaugoti nuo nenumatytų klaidų. Tik savo informacinių partnerių dėka galime, skleisti žinią apie savo projektą ir pasiekti platesnę auditoriją. Tad prie mūsų projekto informacinių partnerių yra prisijungę: e-interjeras.lt, CityNow, Delfi Būstas.

Galvojant apie savo namų apšvietimą, gali atrodyti, kad tai itin sudėtinga užduotis – tinkamai suprojektuoti apšvietimo scenarijus ir pasirinkti tinkamiausius jų įgyvendinimui šviestuvus. Bet įmonės UAB Ardena atstovas Gytis Šileris sako, kad žinant svarbiausius principus procesas nėra toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Todėl specialistas dalinasi svarbiausiais aspektais, kuriuos būtina žinoti, norint sukurti kokybišką apšvietimą erdvėse.

UAB Ardena švietuvai. Interjeras CLE DE MAISON
UAB Ardena švietuvai. Interjeras CLE DE MAISON
Kas yra šviestuvas ir kokie parametrai juos sudaro?

Parametrus svarbu žinoti, tam, kad būtų galima tinkamai įsivertinti asmeninį poreikį. Parametrai:

– Tipas. Pirmiausia svarbu suprasti, kokie apskritai gali būti šviestuvų tipai:

 • Pastatomi
 • Pakabinami
 • Paviršiniai
 • Įleidžiami.

Pasirenkant reikiamą tipą yra labai svarbu įvertinti unikalią situaciją, kurioje bus naudojamas šviestuvas.

– Apšvietimo lygis. Šis parametras leidžia įvertinti, kokią apšvietą sukurs pasirinktas šviestuvas ir pagal tai įvertinti, kiek ir kokių šviestuvų gali reikėti skirtingoms zonoms apšviesti.

– Šviestuvo foto metrinė kreivė. Šis parametras parodo, kokiu kampu sklis šviesa.

– Šviesos šaltinio spalvinė temperatūra. Nurodo, kokios spalvos ir temperatūros šviesą skleidžia šviestuvas.

– Spalvų atkūrimo indeksas. Svarbus parametras, kuomet reikalinga, kad šviesa neiškraipytų matomų joje daiktų spalvos.

– Dimeriavimas. Parametras leidžiantis reguliuoti šviesos intensyvumą.

– Šviestuvo apsaugos klasės. IP klasė nurodo apsaugos lygį drėgmei. Svarbu žinoti, kad pirmas skaičius nurodo atsparumą dulkėms, antrasis vandeniui. IK klasė nurodo šviestuvo atsparumą smūgiams.

Gytis Šileris sako, kad apšvietimo projektavimą gali palengvinti bendravimas su apšvietimo srities specialistais, kurie įvertinę esamą erdvės situaciją ir kliento poreikius, padeda susidėlioti aiškesnį vaizdą ir išsirinkti reikiamus šviestuvus. Prieš kreipiantis į apšvietimo specialistą labai svarbu tinkamai paruošti namų darbus, kad būtų galima pilnai įvertinti turimą situaciją ir parinkti būtent jai tinkamiausius sprendimus.

UAB Ardena švietuvai. Interjeras CLE DE MAISON
UAB Ardena švietuvai. Interjeras CLE DE MAISON

 

Namų darbai, kuriuos reikia atlikti prieš kreipiantis į apšvietimo specialistą:
 • Turėti paruoštą baldų planą, kur matosi ne tik baldai, bet ir langai, aiškus patalpos aukštis, apdailos sprendimai, spalvos. Idealu, kai apšvietimas pradedamas projektuoti tiksliai žinant visas baldų vietas, tokiu atveju priimami konkretūs ir situaciją atliepiantys sprendimai.
 • Būti išsigryninus koncepciją. Čia svarbu įvertinti ir dizaino viziją ir norimą pasiekti apšvietimo lygį. Idealu aiškiai suprasti, koks erdvės stilius ir estetinė vizija.
 • Tiksliai žinoti, kokį rezultatą norima pasiekti.

Dažnai pasitaikanti naujakurių klaida, kai pradedami rinktis šviestuvai paskutinėje įsirengimo stadijoje. Kiekvienas šviestuvas unikalus, jam reikalingas elektros išvestis. Tad pravartu žinoti, kokį šviestuvą montuosime prieš išvedžiojant elektros taškus.

 

Apšvietimo scenarijai skirtingoms erdvėms.  

Specialistas pasakoja, kad skirtingose erdvėse atliekame skirtingas funkcijas, taigi tai turi atliepti ir apšvietimo scenarijai. Apšvietimas gali būti darbinis ir dekoratyvinis.

Darbinis apšvietimas – reikalauja daug šviesos. Formuojant tokį apšvietimą, svarbus visų kraštų padengimas. Dažniausiai toks apšvietimas naudojamas namų ir maisto ruošai.

Dekoratyvinis apšvietimas – skirtas jaukumui patalpose sukurti. Naudojamas, kaip interjero dekoratyvinis elementas.

UAB Ardena specialistas panagrinėja atskirai kiekvieną namų erdvę ir kokius apšvietimo scenarijus galime turėti tose erdvėse.

Miegamasis.

 • Bendras apšvietimas. Tai darbinis apšvietimas, skleidžiantis šviesą visoje erdvėje.
 • Akcentinis – dekoratyvus apšvietimas. Norint tinkamai parinkti jo vietas reikėtų nuspręsti, kas bus šios patalpos akcentai. Tai gali būti rūbai, meno kūriniai, įvairios detalės, kurioms norima suteikti reikšmės.
 • Poilsio apšvietimas. Ramus, šiltos spalvos apšvietimas, kuris naudojamas siekiant pailsėti, toks apšvietimas turėtų būti ramus ir mažo intensyvumo, kad ne energizuotų prieš poilsį. Tam tinkamiausia spalvinė temperatūra – šilta.

Vonios kambarys.

 • Bendras apšvietimas vonios kambaryje labai svarbus, nes dažniausiai čia reikalinga matyti smulkias detales.
 • Veidrodžio apšvietimas – vienas svarbiausių elementų vonios kambaryje. Veidrodį būtina apšviesti iš priekio. Dažnai pasitaikanti klaida – veidrodžio apšvietimas iš viršaus. Norint aiškiai matyti veidą veidrodyje, šviesa turi sklisti iš priekio t.y iš paties veidrodžio arba iš sienos ant kurios jis pakabintas.
 • Naktinis apšvietimas vonios kambaryje labai patogus sprendimas, ypač naudojant jį su būvio davikliu. Tokį, automatiškais suveikiantį, švelnų apšvietimą labai praktiška turėti vonios kambaryje, jeigu į patalpą einame naktį, tokia šviesa neišbudina, tačiau tuo pačiu leidžia orientuotis erdvėje.
 • Dekoratyvus, foninis apšvietimas, kurio šviesos intensyvumas nėra stiprus. Tokį apšvietimą malonu turėti vonios kambariuose su vonia – norint atsipalaiduoti karštoje vonioje, tokiu atveju, gali būti išjungiamas intensyvus bendrasis apšvietimas ir paliekamas švelnus poilsiui skirtas apšvietimas.

 Svetainė.

 • Bendras apšvietimas svetainėje svarbus tuomet, kai erdvėje yra atliekami namų ruošos darbai.
 • Akcentinis apšvietimas šioje erdvėje gali būti svarbesnis negu bendras apšvietimas. Priklausomai nuo to, kiek fokuso taškų atsiranda Jūsų svetainėje. Pabrėžti tam tikrus elementus galima būtent šio apšvietimo pagalba.
 • Svetainėje praleidžiame daug laiko ir šią erdvę dažniau siejame su poilsiu, tad ir apšvietimas turėtų tai atliepti – čia reikalingas mažesnio intensyvumo apšvietimas skaitymui, TV žiūrėjimui, bendravimui, skaitymui.

Virtuvė.

 • Bendras apšvietimas virtuvėje yra ypač svarbus, nes visuomet bus naudojamas, kai gaminsite virtuvėje.
 • Stalviršio arba salos apšvietimas. Skirtas darbiniam paviršiui apšviesti, tad turi būti pakankamai intensyvus apšvietimas.
 • Valgomojo stalo apšvietimas. Gali būti dekoratyvesnis, sukuriantis ramią aplinką mėgavimuisi maistu ir bendravimui.

Specialistas ragina atkreipti dėmesį į apšvietimo valdymą ir pasidalina keletą pastebėjimų, kuriuos svarbu įsivertinti:

 • Ypač svarbu, kad skirtingas šviestuvų grupes galima būtų valdyti iš skirtingų vietų, bei turėti galimybę išjungti visus šviesos šaltinius vienu jungikliu.
 • Kokybė. Labai svarbu išsirinkti kokybiškus valdiklius – jungiklius, nes tai detalė, kurią naudojame labai dažnai ir intensyviai.
 • Jungikliai gali tapti savotiška interjero detale, tad vertėtų atkreipti dėmesį, kad tai jau nebėra tik funkcija, bet ir estetikos elementas interjere.
UAB Ardena švietuvai. Interjeras CLE DE MAISON
UAB Ardena švietuvai. Interjeras CLE DE MAISON
Apšvietimo srities naujienos.

UAB Ardena apšvietimo specialistas kaip vis dar išliekančia naujieną įvardina – trekines apšvietimo sistemas. Kurios jau rinkoje vyrauja keletą metų ir tikrai niekur neišeis, ši sistema tik tobulės. Jos apšvietimui suteikia mobilumo, lankstumo bei modernumo.

IP sistemos
IP sistemos